اخبار داغ خودرو و ورزش وکرونا

28 فوریه 2021
خبر روز
بدون نظر

مخالفت مجلس با واردات خودرو از مناطق آزاد

 

🔹نمایندگان مجلس با رای به حذف بند الحاقی تبصره ۶ ماده واحده با واردات خودروهای خارجی از مناطق آزاد به داخل کشور مخالفت کردند.

آغاز توزیع داروی «آیوِرمِکتین ایرانی» برای درمان بیماری کرونا

 

🔻این دارو که به تازگی با حضور رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از آن رونمایی شده است، در سراسر کشور توزیع و در اختیار مراکز درمانی، قرار گرفت

 

🔻مدیرعامل گروه دارویی برکت درباره این دارو گفته است: از اول امسال مرحله‌ی کلینیکال این دارو را آغاز کردیم و بعد از مطالعات کارآزمایی بالینی مشخص شد این دارو هم در پیش‌گیری و هم در درمان کرونا مؤثر است

فردوسی پور دوست دارد چه کسی رئیس فدراسیون فوتبال شود؟

 

🔹رابطه عادل و علی کریمی همیشه خوب بوده و فردوسی‌پور توانست شماره ۸ فراموش نشدنی فوتبال ایران را به مناظره با محمدرضا ساکت بکشاند.

 

▫️حالا هم در انتخابات فدراسیون فوتبال طرفدار سفت و سخت کریمی است هرچند که خودش هم خیلی امیدی ندارد که او رای بیاورد

رئیس بنیاد مستضعفان: رسانه‌ای شدن اظهارات جنجالی‌ام در برنامه نگاه یک به ما کمک کرد

 

👈 سید پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در برنامه «جهان آرا» درباره اعلام اسامی برخی متصرفان املاک بنیاد در یک برنامه تلویزیونی می‌گوید: اگر به عقب برگردیم اسم نمی‌آوردم چون خیلی حاشیه ایجاد شد هر چند واقعا تاثیر داشت، به قولی به در گفتیم و دیوارها شنیدند.

فروش بلیت برای سفرهای ممنوع

 

🔻 رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی: یک‌میلیون و ۳۰۰هزار تور داخلی و خارجی فروخته شده است

 

🔻وزارت راه و شهرسازی مدعی است براساس قانون، فروش بلیت‌های عادی یا نوروزی را ادامه می‌دهد؛ چون تاکنون ستاد ملی مقابله با کرونا هیچ دستوری به آن وزارتخانه برای توقف فروش بلیت‌های نوروزی نداده است.

 

🔻گویا وجه بلیت‌های سفر درصورت کنسل شدن سفرها یا بسته شدن شهرها به روی مسافران نوروزی، برخلاف سال ۹۹ مشمول جریمه کنسلی خواهد شد.

 

🔻 فعالان صنعت گردشگری: سفرهای نوروزی ۱۴۰۰کنسل شود، دولت باید ۶۰۰میلیارد تومان خسارت به دفاتر خدمات گردشگری بپردازد

 

🔻جمشید حمزه‌زاده، رئیس جامعه هتلداران ایران: نمی‌توان با بخشنامه دولتی اقتصاد و زندگی مردم را تعطیل کرد؛ بنابراین ستاد به جای ممنوع کردن سفرهای نوروزی بهتر است مسیر درست سفر را به مردم نشان دهد.

ابتلای کودک ۱۰ ساله به ویروس کرونا انگلیسی در قم

 

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم:

 

🔻تست کرونا جهش یافته انگلیسی، یک کودک ۱۰ ساله دانش آموز در قم تأیید شد.

 

🔻این سومین مورد گزارش شده از ابتلا به کرونای جهش یافته انگلیسی در استان قم است.

 

🔻پیش از این تست کرونای جهش یافته انگلیسی یک بیمار ۷۲ ساله و یک بیمار ۲۷ ساله در قم مثبت اعلام شده بودتامین ۱۵۰ هزار میلیارد تومان برای پرداخت صندوق‌های بازنشستگی

 

🔻نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای با تامین ۱۵۰ هزار میلیارد تومان از سوی دولت برای پرداخت به صندوق‌های بازنشستگی موافقت کردند.

جارت ۶.۸ میلیارد دلاری کشور در بهمن ماه

 

سخنگوی گمرک:

🔹 کارنامه تجارت خارجی کشورمان در بهمن ماه، ۶ میلیارد و ۸۱۷ میلیون دلار بود که سهم صادرات، سه میلیارد و۱۳۵ میلیون دلار و سهم واردات سه میلیارد و ۶۸۲ میلیون دلار بوده است.

 

🔹در مجموع یازده ماه سال جاری، ۱۳۴ میلیون تن کالا به ارزش ۶.۵ میلیارد دلار بوده که سهم صادرات ۱۰۳ میلیون و ۹۰ هزار تن به ارزش ۳۱ میلیارد و ۱۹۸ میلیون دلار و سهم واردات ۳۰ میلیون و ۸۱۸ هزار تن کالا به ارزش ۳۴ میلیارد و ۳۲۱ میلیون دلار بوده است.